GÜNEY AFRİKA & VICTORIA ŞELALESİ

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

AVANTAJLI EKSTRA GEZİLER
 
600 Usd  550 Usd
 
0-2 yaş ücretsiz, 3-10 yaş %50 indirimlidir.
 
Öğle Yemekli Ümit Burnu Gezisi (135 Usd) + Masa Dağı & Stellenbosh Vadisi & Franschoek Gezisi (130 Usd) + Victoria Şelaleleri Ulusal Parkı (60 Usd) + Pilanesberg National Park & Safari (120 Usd) + Lesedi Kültür Köyü (90 Usd) + Pretoria turumuz (65 Usd)

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan iki buçuk saat önce buluşuyoruz.


2. Gün: İSTANBUL - CAPE TOWN

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan iki buçuk saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Cape Town’a gerçekleşecek uçuşumuzun ardından, havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyoruz. Gerçekleşecek transferimizin ardından, panoramik Cape Town şehir turu ile programımız başlıyor. Göreceğimiz yerler arasında; Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Hükümet Konağı, renklilerin ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu Bo Kaap bölgesi. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.


3. Gün: CAPE TOWN

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Ümit Burnu Gezisi (135 Usd) turumuza katılabilirler. Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacaktır. Tekne ile açılarak Duiker Adasındaki Cape kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Yerel restaurant’da öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Barthelomios Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te feniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.


4. Gün: CAPE TOWN

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Masa Dağı & Stellenbosh Vadisi & Franschoek Gezisi (130 Usd) turumuza katılabilirler.  360 derece görüş açısı yakalayabileceğimiz, 1087 metre yüksekliğindeki Masa Dağına teleferik ile çıkıyor, şehrin ve okyanusun muhteşem manzaralarını resim çekme imkânı buluyoruz. Güney Afrika’nın en eski ikinci kasabası olan Stellenbosch’da Güney Afrika’nın en güzel şaraplarının yapıldığı çiftliği geziyoruz. Daha sonra Stellenbosch Üniversitesi’ni görüyoruz. Masa dağından sonra şarap tadımı ve öğle yemeği için şarap çiftliğine transfer. Yemeğimizden sonra şehrin butik ve tarihi dükkânlarında alışveriş için serbest zaman. Gezinin ardından ziyaret edeceğimiz Afrika'nın en ünlü mücevher atölyesinde dünyada bulunan en değerli ve göz alıcı doğal madenin değişik modelde takılarını inceleme ve satın alma fırsatı buluyoruz. Tur bitiminde otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.


5. Gün: CAPE TOWN – VICTORIA FALLS

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından havaalanına transfer. Yerel hava yolları ile yaklaşık iki saatlik uçuşun ardından havalimanına varıyoruz. Bizi bekleyen otobüsümüzle yapacağımız panoramik şehir turunda kentin yerel dükkanları ve günlük hayatını keşfedeceğiz. Tur sonrası otele transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak Victoria Şelaleleri Ulusal Parkı (60 Usd) turumuza katılabilirler. Turumuzda dünyanın en geniş şelalesi ünvanı ile UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yerini alan şelaleyi keşfetme fırsatı yakalıyoruz. Büyük bir kısmı Zimbabwe sınırlarında bulunan şelale 108 metre uzunluğu ve 1708 m genişliğindedir. Şeytan Katarağı olarak adlandırılan bölümündeki gökkuşağı yılın büyük bir kısmında ziyaretçilere ayrı bir görsel şölen sunmaktadır. Gezimiz esnasında bol bol fotoğraf çekerek doğanın sunduğu harikaların tadını çıkaracağız. Turumuz sonrası otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelinizde.


6. Gün: VICTORIA FALLS - JOHANNESBURG

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından havaalanına transfer.  Yerel hava yolları ile yaklaşık iki saatlik uçuşun ardından havalimanına varıyoruz. Johannesburg’a varışımızda yapacağımız panoramik şehir turunda şehir merkezi Houghton, Mandela Evi, Rosebank ve Sandton görecemiz yerler arasındadır. Turumuz sonrası otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelinizde.


7. Gün: JOHANNESBURG – SUN CITY

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Sun City’e doğru iki buçuk saat sürecek yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuk sırasında arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak Pilanesberg National Park & Safari (120 Usd) turumuza katılabilirler. Safari araçları ile yapılacak olan gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Pilanesberg National Park’da dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince Big Five olarak tanımlanan en tehlikeli av hayvanlarını; aslan, leopar, fil, buffalo ve hippoları, ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkânı bulacağız. Tur bitiminde otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.


8. Gün: SUN CITY - JOHANNESBURG

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Johannesburg’a hareket. Yolculuk sırasında arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak Lesedi Kültür Köyü (90 Usd) turumuza katılabilirler. Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında gösterilecek video sunumu ile siyahi kültürlerin tarihi hakkında bilgi alıyoruz.  Sonrasında ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara giriyoruz. Daha sonra kültürel Afrika dansları günümüzü şenlendirecek. Öğle yemeğimizi Lesedi Kültürel Köyünde geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz. Ardından Johannesburg’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.


9. Gün: JOHANNESBURG - İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Pretoria (65 Usd) turuna veya Gold Reef City ve Apartheid Müzesi (100 Usd) katılabilirler. Pretoria turunda; Güney Afrika’nın idari başkenti, beyaz ırkın ve Tshwane kabilesi üyelerinin en yoğun olduğu şehir Pretoria, güzel kokulu ve çiçekli tüm sokaklarını dolduran Jakaranda ağaçları ile ünlü olduğundan dolayı Jakaranda ismiyle anılıyor. Gezimizde Başkanın ofisi, Paul Kruger Heykeli, Kilise Meydanı, Kruger ve Melrose Evleri, Birlik binası panoramik olarak görülecektir, Hollandalı öncülerin hikayesini dinleyeceğimiz Voortrekker Anıtı gezilecektir. Ayrıca 9 metre yüksekliğindeki dünyanın en büyük Nelson Mandela heykelini görme ve fotoğraf çekme imkanı. Golf Reef turunda ise, Johannesburg’da en fazla altın çıkartılmış madendir. Tüm şehir bu madenin etrafında kurulmuş ve genişlemiştir. Buradan bugüne kadar toplam 1.4 milyon ton altın çıkmıştır. Çok daha derinlerde altın olmasına rağmen 4000 metre altına inmek maliyetli olduğundan bu maden kapatılmıştır. Bizler 226 metre aşağı inerek altının nasıl çıkarıldığını öğreneceğiz. Maden, üç çiftlik evine sahip Johannesburg kentini Güney Afrika’nın kozmopoliti. Ardından rehberimizin belirteceği saatte Johannesburg Havalimanı’na transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor.


10. Gün: İSTANBUL

İstanbul Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul(IST)-Cape Town (CPT) gidiş, Johannesburg (JNB)-Istanbul (IST) dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Yerel havayolları ile Cape Town – Victoria Falls – Johannesburg arası ekonomi sınıf uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri,
 • 3*&4* otellerde 7 gece oda & kahvaltı konaklama,
 • Alan-otel-alan transferleri,
 • Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri,
 • Panoramik Cape Town,Victoria Falls, Johannesburg şehir turları,
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri,
 • Otel vergileri,
 • Turist şehir vergileri,
 • TURSAB mesleki sorumluluk sigortası.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İç hat bağlantı bileti,
 • Seyahat sağlık sigortası,
 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli (50 TL),
 • Müze ve ören yerleri girişleri,
 • Şoför tipleri 5 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı).

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 27 Şubat • 20 Mart

  Fiyatlar

  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  27.02.20213&4 Yıldızlı Hotel1.199,00 €1.449,00 € 1.199,00 €--Taksitler »
  20.03.20213&4 Yıldızlı Hotel1.199,00 €1.449,00 € 1.199,00 €--Taksitler »

  Yorumlar


  GÜNEY AFRİKA & VICTORIA ŞELALESİ Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  • Tur Programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
  • Yeterli katılımın olmadığı ancak turun gerçekleştirildiği durumlarda İngilizce rehberlik verilebilir.
  • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
  • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
  • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
  • Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne

  İptal Şartları


  Vize Bilgileri