ÖZGÜRLÜKLER ÜLKESİ AMERİKA

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL - NEW YORK

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan iki buçuk saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile New York uçuşumuz başlıyor. New York’a varışımızın ardından bizleri bekleyen özel aracımızla New York’u keşfetmek üzere hareket ediyoruz. Şehrin meydanlarını, Central Park ve Harlem’i gezecek; Empire State Binası, İtalyan ve Çin mahalleleri, Broklyn ve Manhattan Köprüsü ile Amerika’ya New York limanından gelen yolcuları ilk karşılayan, özgürlüğün meşalesini tutan, ünlü Özgürlük Anıtı’nı uzaktan görme fırsatı yakalayacağız. Tur bitimi otele transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan yemekli Hudson Nehri Tekne (150 Usd) turuna katılabilirler. Turumuz esnasında Manhattan’ın gece ışıkları altında muhteşem fotoğraflar çekme imkânı yakalayacaksınız. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.


2. Gün: NEW YORK

Sabah serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan tam günlük New York İkonları (90 Usd) turuna katılabilirler. Turumuz esnasında Empire State binasının 86. katına çıkıp, New York’un harika manzarasını izleme şansı bulacağız. Ardından ünlü şehir kütüphanesi 5. Cadde, Aşağı Manhattan, Çin ve İtalyan mahalleleri ile Soho’da yürüyerek günün tadını çıkaracağız. Elbette şehre özel, filmlere konu olmuş birbirinden özel lezzetleri denemek için vereceğimiz molalar da turumuza ayrı bir tat katacak. (Turumuzu dünyanın en büyük ve eski metro hattını kullanarak gerçekleştireceğiz). Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.


3. Gün: NEW YORK - PHILADELPHIA - LANCASTER - WASHINGTON

Sabah odaların boşaltılmasının ardından özel aracımızla başkent Washington’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Pensilvanya Eyaleti'nin en doğusunda bulunan ve bağımsızlık bildirgesinin de imzalandığı Philadelphia’da şehir turu için mola veriyoruz. Özgürlük Çanı, Liberty Hall (Özgürlük Salonu) ABD kuruluşunda önemli role sahip yerler göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından elektrik dahil tüm teknolojiden soyut yaşayan topluluk olan Amishler’in yaşadığı Lancaster kentine doğru yola çıkıyoruz. Amishler’in yaşam tarzını öğrendikten sonra Washington’a doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımıza istinaden otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.


4. Gün: WASHINGTON - ORLANDO

Sabah odaların boşaltılmasının ardından özel aracımızla ile şehir turuna başlıyoruz. Turumuz esnasında Eski Posta Merkezi, Capitol, Beyaz Saray, FBI Binası, Pentagon Binası, Arlington Mezarlığı, Abraham Lincoln Anıtı, Vietnam ve Kore Şehitleri Anıtını görülecek yerler arasındadır. Ardından havalimanına transfer. Bilet ve pasaport işlemlerimiz sonrası yerel hava yolları ile Orlando’ya doğru hareket ediyoruz. Varışımızın ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Outlet (35 Usd) turuna katılabilirler. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.


5. Gün: ORLANDO

Sabah serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Universal Film Stüdyoları (200 Usd) turuna katılabilirler. Turumuz esnasında animasyon filmlerin gerçeğe dönüşmesine tanıklık edebilir, Universal Macera Adasında yeni açılan Harry Potter’ın Sihirli Dünyasında sihirlerin gerçek oluşuna şahit olabilirsiniz. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.


6. Gün: ORLANDO - MIAMI

Sabah serbest zaman. Ardından Miami’ye transfer. Miami, çılgın gece hayatı, beyaz kumsalları, çekici alışveriş imkânları, mükemmel gün batımı manzaraları ve sıcak iklimi ile yıl boyu güneş isteyenler için ideal bir tatil bölgesidir. Yolculuğumuz yol üzerinde vereceğimiz ufak bir mola ile birlikte yaklaşık olarak 4 saat sürecektir. Miami’ye varışımızda yapacağımız panoramik şehir turumuz esnasında Miami’de sanatın nasıl ön plana çıktığına şahit olacak, filmlere konu olan Miami Beach, Art Deco mimarisi ile Ocean Drive, Miami limanı, Bal Harbour, Coconut Grove, Coral Gables, tarihi Biltmore Oteli, Bayside, Kübalı göçmenlerin yerleşim yeri Little Havana göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.


7. Gün: MIAMI

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz.  Arzu eden misafirlerimiz  ekstra olarak düzenlenecek tam günlük Key West (150 Usd) turuna katılabilirler. ABD nin doğu kıyısındaki en güney kasabası olan Key West ‘e yapacağımız yaklaşık 2,5 saat sürecek keyifli yolculuğumuz esnasında Florida Keys adında irili ufaklı adacıkları birbirine bağlayan yakalaşık 200 km’lik köprüden geçecek ve muhteşem manzarasına şahit olacağız. Varışımızda yapacağımız şehir turu esnasında Southernmost point, ünlü yazar Ernest Hemingway’in evi, eski Amrikan Başkanı Harry S. Truman’ın evi, Duval caddesi göreceğimiz yerler arasındadır. Isla Morada’da izleyeceğimiz gün batımının ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.


8. Gün: MIAMI - İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz  ekstra olarak düzenlenecek Saw Grass Outlet (50 Usd) turuna katılabilirler.  Ardından havalimanına hareket. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Geceleme uçakta.


9. Gün: İSTANBUL

İstanbul Yeni Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST)-New York (JFK) gidiş, Miami (MIA-İstanbul (IST) dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel Havayolları tarifeli seferi ile Washington - Orlando tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 3*& 4* otellerde 7 gece konaklama
 • Alan-otel-alan ve şehiriçi transferleri
 • Tüm transferler
 • New York, Washington, Philadelphia ve Miami’de panoramik şehir tanıtım turu
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 • Otel vergileri
 • Turist şehir vergileri
 • TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İç hat bağlantı bileti
 • Amerika vize ücreti
 • Washington-Orlando arası uçuş bagaj ücreti
 • Belirtilmeyen kahvaltılar
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Müze ve ören yerleri girişleri
 • Şoför tipleri 5 Usd / kişi başı (isteğe bağlı)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  ÖZGÜRLÜKLER ÜLKESİ AMERİKA Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  • Tur Programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
  • Yeterli katılımın olmadığı ancak turun gerçekleştirildiği durumlarda İngilizce rehberlik verilebilir.
  • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
  • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
  • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
  • Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
  • Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasındanfirmamız sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
  • Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
  • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
  • Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.
  • Promosyon ve Erken Rezervasyon kampanyalı turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz.
  • Firmamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Firmamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

  İptal Şartları


  Vize Bilgileri

  • T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile başvuru yapılması gerekmektedir.
  • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.