MATRUSKA RUSYA

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

AVANTAJLI EKSTRA GEZİLER
 
265 Euro  240 Euro
 
0-2 yaş ücretsiz ,3-10 yaş %50 indirimlidir.
 
Tatar Gecesi (50 Eur) + Sviyajsk Adası (45 Euro) + Jiguli Bira Fabrikası (40 Eur) + Ganina Yama (40 Eur) + Husky Çiftliği & Avrasya Sınır Turu (40 Eur) + Ural Gecesi (50 Eur)

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL - EKATERINBURG

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan iki buçuk saat önce buluşuyoruz.


2. Gün: EKATERINBURG

Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Ekaterinburg uçuşumuz başlıyor. Ekaterinburg’a varışımıza istinaden şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Rusya'nın orta batı kesiminde, Sverdlovsk yönetim biriminin (oblast) yönetim merkezi olan Ekaterinburg Rusya'nın önde gelen ağır sanayi merkezlerinden biri olup Urallar'daki en büyük kültür merkezidir.  A.M. Gorki Devlet Üniversitesi ile Rusya Bilimler Akademisi'nin Urallar kolu gibi yükseköğretim kurumları olan kent, Rusya'nın dördüncü büyük kentidir. Şehir turumuzda Göğe Yükseliş Katedrali, Klavye anıtı, Devlet Akademik, Opera ve Bale Tiyatrosu binası, N.I. Sevastyanov Evi, Rasturguyev-Kharitonovs Malikânesi, Ural Devlet Üniversitesi, Uralların Arbati olarak kabul edilen Vayner caddesi başlıca görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.


3. Gün: EKATERINBURG

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Ganina Yama (40 Euro) turumuza katılabilirler. Romanov Hanedanı`nın ve Rusya İmparatorluğu’nun son çarı olan II. Nikolay ve ailesinin tüm fertlerinin katledildikleri yerde inşa edilen ve aynı zamanda Rusya’nın en büyük kiliselerinden biri olan Kanlı Kiliseyi ziyaret ile turumuza başlıyoruz. Ardından katledilen Romanov Hanedanı’nın gömüldüğü yere daha sonradan inşa edilen manastırlar bölgesini ve imparator ailesi anıtını ziyaret ediyoruz. Ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Husky Köpek Çiftliği & Avrupa&Asya Sınır Anıtı (40 Euro) turumuza katılabilirler. Bu turumuzda bölgeye has olan Husky köpek çiftliğini ziyaret ederek huskyler hakkında bilgi ediniyoruz ve huskylerle fotoğraf çekilme şansı elde ediyoruz. Ardından Avrupa ve Asya kıtalarının birleştiği yerdeki sınır anıtını ziyaret ederken bir ayağımız Asya diğeri Avrupa’da olacak şekilde fotoğraf çektirme şansını elde ediyoruz. Akşam, yine arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek yemekli Ural Gecesi (50 Euro) turuna katılabilirler. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.


4. Gün: EKATERINBURG - CELYABINSK

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Celyabinsk’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden yapılacak panoramik şehir turunda bilim meydanı, Sovyet atom bombası projesi lideri olan fizikçi Igor Kurcatov Anıtı, aşk küresi, aloe pole parkı, devrim meydanı, üç gar meydanı, trafiğe kapalı olan Kirovka caddesi, Kutsal Üçlü Katedrali, Ural-Sibirya sınırı başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.


5. Gün: CELYABINSK - UFA

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz.  Ardından Ufa’ya doğru yola çıkıyoruz. Rusya`ya bağlı Başkurt Cumhuriyeti`nin başkenti olan Ufa; Karayidere ve Balaya (Agidere) nehirlerinin kavuştuğu noktada kurulmuştur. Batı Ural coğrafyasının endüstriyel merkezi olarak kabul edilen Ufa, ismini Türkçedeki “ufak” kelimesinden alır.   Zengin petrol yataklarına sahip olan Ufa, aynı zamanda Ural bölgesinin en büyük limanına sahiptir. Belaya, Kama ve Volga nehirlerinden yük ve yolcu taşımacılığının sağlandığı şehirde 22 adet köprü mevcuttur. Kentte yapacağımız panoramik turumuzda da Eski Chernikovska Mahallesi, tarihi Ufa Camisi, Sovyetskaya caddesi ve üzerinde bulunan kamu binaları, Başkurt ulusal kahramanı Salavat Yulayev`in anıtı, Belaya nehri ve köprüleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.


6. Gün: UFA - SAMARA

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Samara’ya hareket. Varışımıza istinaden yapılacak şehir turunda Samara kalesi, Leningradskaya caddesi, Samara Sanat Müzesi, Avrupa`nın ikinci en büyük meydanı olan Kuibyshev Meydanı, Samara Opera ve Bale binası gibi önemli yapılar başlıca görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.


7. Gün: SAMARA - KAZAN

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek tadımlı Jiguli Bira Fabrikası (40 Euro) turuna katılabilirler. Rusya`nın efsanevi markası olan Jiguli Birası’nın 19. yy`dan beri üretildiği  fabrikayı gezerken üretimdeki eski ve modern teknik yöntemler ile biranın nasıl üretildiği hakkında bilgi alıyoruz. Tur bitimi Kazan’a hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yapılacak şehir turunda Peter&Poul katedrali, Bauman caddesi, Zafer Meydanı, Büyük Kazan anıtı, Mercani Camiisi, Eski Tatar Mahallesi, Milenyum Köprüsü ve Kazanka nehri, Sumbuke Kulesi, Kazan Kremlini ve Kul Şerif Camisi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.


8. Gün: KAZAN

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Sviyazhsk Adası (45 Euro) turuna katılabilirler. Sviyaga nehrinin Volga ile birleştiği yerde Kazan`dan 60 km mesafede bulunan esrarengiz adada yirmiden fazla ulusal mimari anıt bulunmaktadır. Korkunç Ivan`ın Kazan`ı fethetmek için karargâhını kurduğu bu adaya günümüzde kara yolu ile ulaşılabilmektedir. Tur bitimi otele transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek akşam yemekli Tatar Gecesi (50 Euro) turuna katılabilirler. Ardından Kazan havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz.


9. Gün: KAZAN - İSTANBUL

Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. İstanbul Yeni Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST) – Ekaterinburg (SVX) gidiş, Kazan (KZN) - İstanbul (IST) dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri,
 • 3*&4* otellerde 7 gece oda & kahvaltı konaklama,
 • Alan-otel-alan ve şehiriçi transferleri,
 • Panoramik Kazan, Samara, Ufa, Celyabinsk, Ekaterinburg şehir turları,
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri,
 • Otel vergileri,
 • Turist şehir vergileri,
 • TURSAB mesleki sorumluluk sigortası.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti ve servis bedeli,
 • İç hat bağlantı bileti,
 • Seyahat sağlık sigortası,
 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli (50 TL),
 • Müze ve ören yerleri girişleri,
 • Şoför tipleri 5 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı).

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 28 Haziran

  Fiyatlar

  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  28.06.20213&4 Yıldızlı Hotel649,00 €949,00 € 649,00 €--Taksitler »

  Yorumlar


  MATRUSKA RUSYA Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  • Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
  • Yeterli katılımın olmadığı ancak turun gerçekleştirildiği durumlarda İngilizce rehberlik verilebilir.
  • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
  • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
  • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
  • Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
  • Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından firmamız sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
  • Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
  • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
  • Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.
  • Promosyon ve Erken Rezervasyon kampanyalı turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz.
  • Firmamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Firmamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

  İptal Şartları


  Vize Bilgileri

  • T.C vatandaşları için vize uygulaması yoktur. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile yeterlidir.
  • T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
  • Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan firmamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 
  • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
  • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.